Тема: Конкурси для хлопців до 23 лютого «Ми – справжні чоловіки».
Мета: ознайомити дітей із історією свята, привітати хлопчиків класу зі святом Захисника; організувати дітей для проведення веселих конкурсів; розвивати творчі здібності учнів, виховувати почуття доброти та взаємоповаги.
Учитель. Сьогодні ми зібралися, щоб привітати зі святом наших хлопців, майбутніх захисників Вітчизни. Народна мудрість говорить, що Земля може нагодувати людину хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не спроможна. Тож зростайте мужніми, сильними, надійними й завжди будьте опорою своєї сім'ї та народу.
Сьогодні в нашій залі свято,
Тут сміху, радощів багато.
Сьогодні хлопчиків вітаєм,
Всього найкращого бажаєм.
Дівчатка на чолі із президентом класу вітають хлопчиків і вручають їм подаруночки.
Вчитель оголошує початок конкурсів.
Конкурс 1. «Інтелектуальний». Дати відповіді на запитання.
- Як називалося старовинне захисне пристосування російського воїна, що складається із залізних кілець? (Кольчуга.)
2. Хто командував російськими військами в битві проти Мамая на Куликовому полі?(Князь Дмитро Донський.)
З. Родина пороху. (Китай.)
4. Це слово в перекладі з французької означає "варта". Спочатку так називали загони охоронців при воєначальник, а потім добірне військо. Що це за слово? (Гвардія.)
5. Що означає давньоруське вираз "зламі спис"? (Вступити в битву.)
б. Як називався перший російська орден? (Орден Андрія Первозванного, заснований Петром I.)
8. Цьому літературному герою - солдату Великої Вітчизняної війни пам'ятник поставлено на батьківщині його автора - в Смоленську. Назвіть цього героя та його автора. (Василь Тьоркін та Олександр Твардовський.)
9. Які роди військ складають сучасні сухопутні війська?
(ППО, танкові, ракетні та артилерія, пожежники, хімічні, автомобільні, мотострілецькі, військово-будівельні, війська зв'язку.)
10. Вище військове звання. Його були удостоєні А.С. Шеїн, А.Д. Меньшиков, А.В. Суворов, І.В. Сталін. (Генераліссімус.)
11. Герой Куликівської битви, монах Троїце-Сергієва монастиря, до постригу в ченці - боярин. Його поєдинок з татарським богатирем Темір-мурзою (Челубеем) став початком битви. (Олександр Пересвіт.)
12. Назвіть відомі вам міста-герої Радянського Союзу, яким було присвоєно це почесне звання за мужність і героїзм захисників. (Москва, Брест, Мінськ, Київ, Ленінград, Мурманськ, Тула, Севастополь, Керч, Одеса, Сталінград, Смоленськ.)
13. Представник якої військової професії може спростувати прислів'я "Один у полі не воїн"? (Розвідник.)
14. Як називається найбільша гармата, з якої не було зроблено жодного пострілу? (Царь-пушка.)
15. Хто з радянських конструкторів стрілецької зброї створив новий тип автомата та автоматичні пулі мети? (Михайло Тимофійович Калашников.)
16. Хто з видатних російських полководців сказав:
"Хто з мечем до нас прийде, від меча і загине. На тому стояла й стоятиме Руська земля " (Олександр Невський.) 17. Льотчик, майор, Герой Радянського Союзу. Був збитий на ворожій території, і 18 діб він поповзом пробирався до лінії фронту. Після ампутації гомілок обох ніг на особисте прохання був направлений в винищувальний авіаполк, де повітряних боях збив ще сім ворожих літаків. Назвіть ім'я цієї людини. (Олексій Петрович Маресьєв.)
18. Назвіть відомого полководця, що вніс видатний внесок в перемогу над фашистськими загарбниками. (Маршал Жуков.)
Конкурс 2. «Перевірка особового складу». Хлопчикові зав’язують очі, він повинен торкнутися до волосся дівчинки і назвати її ім’я за зачіскою.
Конкурс 3. «Орієнтування по карті». Учням роздаються малюнки, розрізані на кілька шматочків, учні повинні вдвох скласти малюнок якнайшвидше і порахувати кількість маленьких танків на фоні великого вертольота.(23)
Конкурс 4. «Найшвидший водій». Хлопчикам вручається нитка, інший кінець прив’язаний до іграшкової машинки, яка ставиться на відстані 2 – 3 метрів. Завданням є намотати нитку на котушку швидше за іншого учня, щоб машинка швидше опинилася в руках хлопчика.
Конкурс 5. «Перевірка інтуїції». У рюкзаку знаходяться різні цікаві речі (свічка, яблуко, чашка, іграшка, вата, часник, гребінець, бінокль, пілотка…). Хлопчик із закритими очима повинен вгадати предмет і сказати, для чого його використовують.
Конкурс 6. «Характер справжнього чоловіка». Усі учні називають і записують на дошці риси справжнього чоловіка. Хто не може сказати, той вибуває з гри.
Конкурс 7. Конкурс «Дістань цукерку». У мисці насипане борошно. У нього вставляється цукерка так, щоб стирчав кінчик, за який її можна витягнути. Якщо ніс, щоки не забруднити борошном, цукерку можна узяти собі в якості призу.
Конкурс 8. «Говоримо компліменти». Хлопчик стає навпроти дівчинки, на кожен крок говорить їй гарне слово, хто не занє, той вибуває з гри. Переможець повинен першим докрокувати до своєї дами.
Конкурс 9. «Влучний стрілець». Хлопці по черзі кидають кульки з паперу у корзину, хто найбільше влучить – той і переможець.
Конкурс 10. «Команди командира». Вчитель вимовляє команди, хлопці повинні їх чітко виконувати. Вчитель навмисно дуже довго тягне слова, щоб ускладнити завдання. ( Налі-і-і-і-і-і-і-і-і-іво! Напра-а-а-а-а-а-а-а-а-а-во! Круго-о-о-о-о-о-о-о-о-м!).
Підсумок свята. Нагородження хлопців золотими медальками і наклейками – смайликами.
Ви - наша опора. Ви наша надія.
Дорослими станете - будьте міцними.
Твердими, мов криця,
Для цього ще треба багато вам вчиться.
Тож хай вам всміхається вранішнє сонце.
Бажаємо радості в кожне віконце.